Ters Kelepçe İstiyoruz

Sağlık çalışanlarına yapılan bu zulme yeter artık diyoruz… Artık her gün bir sağlık çalışanı darp edilir duruma geldi. Durum öyle bir hal aldı ki haberciler haber yapma gereği bile duymuyor artık. Hatta haberciler için sağlıkçıların bir vatandaşı dövmesi haber haline geldi. Eee ne yapsınlar onlarda derslerde böyle öğreniyorlar, onlar için olağan bir durum haber olmuyor.

Sağlık çalışanını darp eden kişi polis tarafından olay durulduktan ve sağlıkçı darp edildikten sonra yakalanıyor ve savcı karşısına çıkartılıyor. Savcının karşısında dut yemiş bülbül gibi susuyor ve “hastam vardı, psikolojim bozuktu ne yaptığımı bilemedim” diyor. Eee savcı ne yapsın adamın hastası var ve mağdur edilmiş, bir de ben bunu mağdur etmeyeyim diyor ve tutuksuz yargılanma kararı alıp hemen salıveriyor. Darp eden kişinin bu durumdan sonra yapacağı ilk iş ne oluyor, tabi ki şikayetçi olan sağlıkçıların yanına gidip “sizler ne yaparsanız yapın ben buradayım, sizlerin canını alacağım” der gibi hastanede cakasını atıyor. Sahsın mağduriyetini düşünen savcı neden sağlıkçının mağduriyetini düşünmüyor, anlam vermek çok zor.

Pekâlâ, çevresinden, habercilerden, polisten ve savcıdan yeterli desteği alamayan sağlık çalışanı adaleti nerede arayacak?

Hepinizin düşündüğü gibi dağlarda aramayacak tatbikî de. Neden dağlarda arasın ki, her bir sağlık çalışanı işini, vatanını, milletini, halkını sever.

Bu durumda sağlık çalışanı hakkını sosyal medyada aramaya başlıyor ve gerçekten halk sağlıkçıyı bağrına basıyor ve destekliyor. Sağlık çalışanı hakkını hem habercilerden hem polisten hem de savcıdan söke söke almaya çalışıyor.

Ne demekmiş, halkın karşısında kimse duramazmış. Sağlık çalışanı ve halk el ele olduğu zaman kimse sağlıkçıya dokunamayacaktır. Bu nedenle sizler sağlık çalışanına yapılan zulümlere dur demedikçe, zulmedenleri ters kelepçeyle kelepçeleyip gerekli cezayı vermedikçe halk size hesap sormaya devam edecektir. Eğer bir gün aynı mağduriyeti sizler yaşayacak olursanız yanınızda sağlık çalışanlarından başkasını bulamayacaksınız.

Bir yanıt yazın